BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Kahramankazan Meslek Yüksekokulu

 

Müdürün Mesajı

2007 yılında kurulmuş olan Başkent Üniversitesi Kahramankazan Meslek Yüksekokulu’nda halen Dış Ticaret, İşletme Yönetimi, Lojistik, Mekatronik, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, Makine, Endüstriyel Hammaddeler İşleme Teknolojisi, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi ve Gıda Teknolojisi programlarında ön lisans eğitimi verilmektedir.

Yüksekokulumuzun amacı, ulusunu ve ülkesini seven, dünyayı tanıyan, düşünen, üreten, yenilikleri izleyebilen, nitelikli ve bilinçli meslek elemanları yetiştirmektir. Kuramsal ve uygulamalı derslerin bir arada yürütülmesi, iş başında eğitim ilkesine bağlı olarak 20 iş gününden oluşan zorunlu staj ile dördüncü yarıyılın tamamında iş yeri derslerinin uygulanması ve en az bir yabancı dile egemen öğrencilerin yetiştirilmesi çağdaş bir anlayışla hazırlanan eğitim ve öğretim programlarımızın ortak özellikleridir.

Eğitim programlarımız Bologna Süreci kapsamında hazırlanmaktadır. Başkent Üniversitesi Kahramankazan Meslek Yüksekokulu olarak Erasmus+ Öğrenim ve Staj hareketliliği kapsamında öğrencilerimize yurt dışında kısa süreli eğitim/staj imkanı sağlanmaktadır. Tüm öğrencilerimize dört yarıyıl geçerli olacak şekilde yararlanabilecekleri farklı oranlarda indirim ve burs verilmektedir.

Eğitim dilimiz Türkçe’dir. Bir yıl süreli yoğun İngilizce programı (İngilizce Hazırlık) isteğe bağlıdır. Önlisans eğitimimiz süresince akademik ve mesleki amaçlı İngilizce eğitimi programlarımızda yer almaktadır. Mezun olan öğrencilerimiz Dikey Geçiş Sınavı’na (DGS) girerek vakıf ve kamu üniversitelerinde lisans eğitimlerine devam edebilmektedir.

 

Doç. Dr. Erkan YILDIZ
Kahramankazan MYO Müdürü